Ernie Ball 6482 Good Vibrations 5,4 meter
Tuotenumero 1106482Soitinkaapeli, suorat 6,3 mm plugiliittimet, punottu ulkovaippa, 5,4 metriä
Ernie Ball 6482 Good Vibrations 5,4 m – Soitinkaapeli matalalla kohinatasolla ja punotulla rakenteella
Ernie Ball 6482 Good Vibrations on korkealaatuinen soitinkaapeli, joka on suunniteltu muusikoille, jotka vaativat erinomaista äänenlaatua, kestävyyttä ja ulkonäköä. Kaapeli on valmistettu huolellisesti valituista komponenteista ja materiaaleista luotettavan suorituskyvyn takaamiseksi niin harjoitustilassa, studiossa kuin lavallakin.
Punottu ulkovaippa antaa kaapelille näyttävän ulkonäön ja parantaa samalla sen kestävyyttä päivittäisessä käytössä. Useat suojauskerrokset vähentävät tehokkaasti kohinaa ja häiriöitä, mikä takaa puhtaan signaalin instrumentin ja vahvistimen välillä.
Suorilla 6,3 mm plugiliittimillä varustettu Good Vibrations -kaapeli on käytännöllinen valinta kitaristeille ja basisteille, jotka haluavat luotettavaa signaalinsiirtoa. Tuloksena on kaapeli, joka tarjoaa tasaisen suorituskyvyn keikasta toiseen.
Kuten muutkin Ernie Ball -tarvikkeet, Good Vibrations -sarja on suunniteltu keskittyen toimivuuteen, laatuun ja pitkään käyttöikään – ominaisuuksiin, jotka ovat tehneet merkistä muusikoiden luotetun valinnan ympäri maailmaa.
Ominaisuudet
- Soitinkaapeli kitaralle, bassolle ja muille elektronisille soittimille
- Punottu ulkovaippa tyylikkääseen ulkonäköön ja parempaan kestävyyteen
- Useita suojauskerroksia matalaa kohinatasoa varten
- Korkea signaalin eheys ja tarkka signaalintoisto
- Suorat 6,3 mm plugiliittimet
- Suunniteltu pitkäikäiseen ja luotettavaan käyttöön
- Sopii lavalle, studioon ja harjoitustilaan
Tekniset tiedot
- Malli: Ernie Ball 6482 Good Vibrations
- Tyyppi: Soitinkaapeli
- Pituus: 5,4 m (18 ft)
- Liittimet: 2 x suora 6,3 mm plugi
- Suojaus: Useita kerroksia
- Ulkovaippa: Punottu kangas
- Sarja: Braided Series
- Väri/malli: Good Vibrations
FAQ
Sopiiko kaapeli sekä kitaralle että bassolle? Kyllä, kaapeli toimii erinomaisesti sähkökitaroiden, sähköbassojen ja muiden 6,3 mm plugiliitännällä varustettujen soittimien kanssa.
Miksi kaapelissa on kaksi suoraa liitintä? Kaksi suoraa liitintä tarjoaa perinteisen ja monipuolisen liitäntäratkaisun, joka toimii hyvin useimpien soitin- ja vahvistinkokoonpanojen kanssa.
Mitä hyötyä punotusta ulkovaipasta on? Se antaa kaapelille tyylikkään ulkonäön ja parantaa samalla kestävyyttä kuljetuksessa ja säännöllisessä käytössä.
Auttaako suojaus vähentämään häiriöitä? Kyllä, kaapelin monikerroksinen suojaus on suunniteltu minimoimaan kohinaa ja sähkömagneettisia häiriöitä puhtaamman signaalin saavuttamiseksi.
Ernie Ball – Enemmän kuin vain kielet
Ernie Ball tunnetaan parhaiten kielistään, mutta yrityksen valikoima ulottuu paljon pidemmälle. Vuosikymmenten ajan tuotemerkki on kehittänyt laajan valikoiman tarvikkeita kitaristeille ja basisteille, kuten kaapeleita, plektroja, hihnoja, pedaaleja ja muita tuotteita, jotka helpottavat muusikoiden arkea. Kaikkia tuotteita yhdistävät toimivuus, laatu ja pitkäikäisyys.
Ernie Ball – Uudistavia kitaratarvikkeita
Yrityksen perusti Sherwood Roland Ball, muusikko, joka tunnisti varhain tarpeen paremmille tuotteille kitaristeille ja muille kielisoittajille. Innovaatioiden ja tiiviin muusikkoyhteistyön ansiosta Ernie Ballista on kasvanut yksi alan vaikutusvaltaisimmista tuotemerkeistä kielten ja tarvikkeiden maailmassa.
Perheyritystä johtaa nykyään Ballin suvun kolmas sukupolvi, ja se jatkaa tuotteiden kehittämistä muusikoiden tarpeisiin ympäri maailmaa. Paradigm- ja Cobalt-kielet ovat erinomaisia esimerkkejä yrityksen tavoitteesta parantaa jatkuvasti nykyaikaisten muusikoiden soittoelämyksiä.